poniedziałek, 23 lutego 2015

Kasza jaglana zapiekana z jabłkami pod owsianą kruszonką

-Burczy mi w brzuchu na drożdżówkę - oznajmiła Córka Średnia, która smak drożdżówek poznała zdecydowanie za wcześnie. Nie wskażę palcem komu zawdzięcza to odkrycie....
- Hmm, wymyślimy coś podobnego -postanowiłam i tak powstała kasza jaglana zapiekana z jabłkami i serem pod owsianą kruszonką.
Córka Średnia wyjadła do ostatniego okruszka i zapytała:
-A zrobisz mi jeszcze? Bo ja bym chciała....
Jest sukces:) Kasza jaglana w takiej wersji, moim zdaniem, smakiem drożdżówce do pięt nie dorasta, mimo, że nie ma w niej mąki pszennej, cukru, spulchniaczy i innych cudów w drożdżówkach ukrytych. Jest za to kasza, ser Bieluch, jabłko, mąka owsiana, olej kokosowy i trochę miodu. Samo zdrowie!


Składniki (na dwie kokilki):
0,5 kubka kaszy jaglanej
0,5 opakowania serka Bielucha
0,5 jabłka
dwie szczypty cynamonu
5 łyżek mąki owsianej (można zrobić ją miląc płatki owsiane w młynku do kawy lub kupić gotową)
1 łyżka miodu
1 łyżka oleju kokosowego

Przygotowanie:
Kaszę ugotować wg przepisu na opakowaniu. Ja zwykle gotuję jej więcej na śniadanie i potem z reszty tworzę placuszki, ciasteczka, chlebek czy takie pyszności;) Odmierzyć 0,5 kubka kaszy i zmieszać ją z serkiem Bieluchem, jabłko obrać i pokroić w drobną kostkę. Kokilki posmarować olejem kokosowym (lub innym tłuszczem), włożyć na spód kaszę, następnie jabłko, oprószyć je cynamonem. Mąkę owsianą zmieszać palcami z miodem i olejem kokosowym do uzyskania struktury kruszonki, posypać nią zawartość kokilek. Piec do czasu kiedy kruszonka się zrumieni czyli ok. 20 minut w temperaturze 175 stopni. Zjadać najlepiej na ciepło;)

Tradycjonaliści owsianką kruszonkę mogą zastąpić oczywiście zwykłą lub wybrać wersję pośrednią: mąka orkiszowa + masło+brązowy cukier.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz